Disney Edukacja

2012-01-05
informacja prasowa
Disney Edukacja to ceniona przez rodziców i lubiana przez dzieci seria programów edukacyjnych dla dzieci od 3 do 7 lat. Od połowy października seria ukazuje się w nowej odsłonie: zyskuje nowy, jasny layout oraz niższą cenę: 29,99 zł. Aby ułatwić rodzicom wybór odpowiedniego tytułu dla dziecka – na każdej części wyraźne podkreślono przedział wiekowy gracza. Serii patronuje kanał Disney Junior.
Programy, przygotowane we współpracy z ekspertami z zakresu psychologii i edukacji, zachęcają dzieci do samodzielnego poszukiwania wiedzy i dokonywania odkryć. W atmosferze zabawy dzieci przygotowują się do nauki czytania i liczenia, która czeka je w szkole, rozwijają wyobraźnię i własną twórczość, ćwiczą pamięć, poznają przydatne słówka w języku angielskim i francuskim, uczą się rozpoznawać kształty geometryczne oraz korzystać z mapy i kompasu. Podczas tej wielkiej edukacyjnej przygody dzieciom towarzyszą bohaterowie znani z książek i bajek Disneya – Myszka Miki, Goofy, Nemo oraz mieszkańcy Stuwiekowego Lasu: Kubuś, Prosiaczek, Kłapouchy, Tygrysek!


Tagi użyte w artykule:
Multimedia dla dzieci


Kubusiowe Przedszkole: Starszaki

Kubusiowe Przedszkole: Starszaki

Kiedy Krzyś poszedł po raz pierwszy do szkoły, Kubuś i jego przyjaciele także zapragnęli się uczyć - twoje dziecko może to zrobić razem z nimi. Kubuś i jego przyjaciele poprowadzą twoje dziecko przez zabawne, rozwijające zajęcia, a gdy zdobędzie ono wszystkie umiejętności, zostanie nagrodzone dyplomem i specjalną ceremonią z okazji ukończenia Akademii Stuwiekowego Lasu.
W Akademii Stuwiekowego Lasu czekają na twoje dziecko zadania, dzięki którym nauczy się ono klasyfikowania obiektów według cech, rozpoznawania liter i głosek na początku wyrazu, rozpoznawania liczb oraz liczenia w zakresie 20. Uczestnicząc w zabawie z Tygryskiem "Gdzie jest skarb?", dzieci uczą się strategicznego myślenia oraz rozwiązywania problemów, ćwiczą także rozumienie i wykonywanie poleceń ustnych.
W programie "Kubusiowe Przedszkole: Starszaki" dzieci, podobnie, jak w dwóch poprzednich grach z tej serii, mają możliwość poznania przydatnych słówek w języku angielskim i francuskim. Gra dla 5-6 latka

Kubusiowe Przedszkole: Maluchy

Kubusiowe Przedszkole: Maluchy

Na zaczarowanym wzgórzu, w samym środku Stuwiekowego Lasu, Kubuś, Prosiaczek, Tygrysek i Krzyś czekają na twoje dziecko. Chcą pokazać mu kilka wyjątkowych miejsc, w których nauka jest wspaniałą i pasjonującą zabawą.
Odwiedzając ciekawe zakątki Stuwiekowego Lasu, dziecko może zagrać w ulubioną zabawę jego mieszkańców - "Kto lubi..?", dzięki której rozwinie umiejętność obserwacji i uważnego słuchania oraz pozna nowe słowa. W zabawie "Wesołe baloniki" dziecko nauczy się rozpoznawać litery, cyfry, kolory i kształty geometryczne. Mały gracz może także zajrzeć do przytulnej chatki Kubusia i poznać ukryte tam przeciwieństwa, a razem z Kubusiem i jego przyjaciółmi zaśpiewa zabawne piosenki o przyjaźni, kształtach geometrycznych i porach roku. A dzięki zabawie "Megajęzykofon Pana Sowy" dziecko nauczy się wielu przydatnych słówek w języku angielskim i francuskim. Gra dla 3-4 latków

Kubusiowe Przedszkole: Średniaki

Kubusiowe Przedszkole: Średniaki

Kubuś obudził się z zabawnym uczuciem w brzuszku. To oznacza, stwierdził miś, że zapomniałem o czymś bardzo ważnym - a ponieważ ostatnią bardzo ważną rzeczą, o której zapomniał, były urodziny Kłapouchego, pomyślał, że na pewno przypadają one właśnie dzisiaj! Urodzin nie można obchodzić bez wspaniałego przyjęcia i ślicznych prezentów! Tak właśnie zaczyna się wielka przygoda z Kubusiem i jego przyjaciółmi.
Twoje dziecko musi odwiedzić wszystkich mieszkańców Stuwiekowego Lasu, aby zawiadomić ich o przyjęciu na cześć Kłapouchego i pomóc im przygotować piękne urodzinowe prezenty!
Organizując przyjęcie urodzinowe, dzieci uczą się rozpoznawania liter i kojarzenia ich z głoskami, rozpoznawania cyfr i przeliczania w zakresie 20, ćwiczą także umiejętność porządkowania przedmiotów według wybranych cech oraz poznają przydatne słówka w języku angielskim i francuskim. Zabawa z Kubusiem i jego przyjaciółmi pomaga także poznać kolory i zachęca do własnej twórczości. Gra dla 4-5 latka

Magic English

Magic English

"Magic English" to sprawdzona metoda nauczania języka obcego i wspaniała zabawa przy rozwiązywaniu każdego zadania u boku ulubionych postaci - Tarzana, Myszki Miki, 101 Dalmatyńczyków i Arielki, a także nowego bohatera - sympatycznego Sparky'ego. Dzieci, rozwiązując kolejne zadania rozwijające znajomość języka na wszystkich płaszczyznach (słownictwo, czytanie, słuchanie, pisanie, mówienie), przeżywają niesamowite przygody znane z ulubionych filmów animowanych.
Program "Magic English" to także wiele dodatkowych atrakcji - możliwość nagrywania wypowiedzi, karaoke, wiele fragmentów filmów animowanych Disneya, puzzle, zadania do drukowania utrwalające wiedzę zdobytą podczas zabawy przed komputerem.
Konstrukcja programu opracowana przez specjalistów z The British Council i The University of Cambridge Local Examinations Syndicate zapewnia szybką naukę i doskonałe rezultaty. Gra dla 5-6 latka.
 • Sprawdzona metoda nauczania języka obcego (80% języka angielskiego i 20% języka polskiego).
 • Ciekawe zadania rozwijające znajomość języka na wszystkich płaszczyznach.
 • 9 bloków tematycznych, każdy podsumowany testem.
 • Fragmenty filmów Disneya. Karaoke. Możliwość nagrywania wypowiedzi. Puzzle. Zadania do drukowania.
 • Znani i lubiani bohaterowie: Myszka Miki, Arielka, Tarzan, Dalmatyńczyki.
 • Seria Magic English znana z książeczek i kaset wydawanych przez Deagostini.

 • Naukowe potyczki z duchami

  Naukowe potyczki z duchami

  Myszka Miki i jego przyjaciele trafiają do domu, w którym straszy. Gdy tylko przekraczają próg, drzwi zatrzaskują się z hukiem za ich plecami. Aby wydostać się, przyjaciele muszą zdobyć klucze, które są nagrodami za poprawne wykonanie zadań. Nie będzie jednak łatwo - okazuje się, że w domu mieszkają trzy sympatyczne duchy, które lubią czasami zaskakiwać i żartować sobie z gości.
  Podczas tej zabawy dzieci doskonalą umiejętności językowe i matematyczne, ćwiczą pamięć, umiejętność koncentracji uwagi i logicznego myślenia. Program powstał we współpracy z metodykami nauczania i nauczycielami.
  Dla graczy 6-7 letnich

  Ucz się z Nemo.

  Gdzie jest Nemo? Ucz się z Nemo.

  To kolejny program w serii Disney Edukacja przygotowany z myślą o trzylatkach. Dzięki trybowi łatwej gry maluchy z małą pomocą rodziców mogą bawić i uczyć się z Nemo. Podwodne poszukiwanie skarbów czas zacząć! Nemo i Dory zabiorą dzieci w niezapomnianą podróż w głębiny oceanu, gdzie czeka na nie mnóstwo ciekawych i rozwijających zadań oraz wspaniała zabawa. Odwiedzając kolejne miejsca, dzieci będą mogły zagrać w bingo z Pearl i węgorzami, poznając cyfry i kolory, razem z Nemo będą skakać po żółwich skorupach, ucząc się rozpoznawania kształtów i grać w podwodne kręgle, ćwicząc znajomość alfabetu. A to tylko część podwodnej, edukacyjnej przygody, na dzieci czeka wiele innych zadań dostosowanych do ich wieku i możliwości. Odkrywając tajemnice pięknego oceanu, mali gracze będą mogli robić zdjęcia morskim stworzeniom, aby później stworzyć niepowtarzalny album z naklejkami. Gra dla 3-5 latków