Bożonarodzeniowe kartki - zrób to sam

0000-00-00
W dobie telefonów, sms'ów i poczty elektronicznej myślano, że tradycyjne kartki świąteczne odejdą do lamusa. Tak się jednak nie stało, ten piękny zwyczaj przetrwał i wiele osób w dalszym ciągu przekazują świąteczne życzenia właśnie w ten sposób. Jeżeli kogoś kochamy, szanujemy możemy złożyć mu życzenia na własnoręcznie wykonanej karcie. Obdarowana osoba z pewnością doceni nasze starania.

Przygotowaliśmy dla Was kilka dość prostych pomysłów na wykonanie oryginalnej bożonarodzeniowej karty. Wcale nie trzeba mieć dużych zdolności manualnych. Trzeba jedynie zaopatrzyć się w ładne materiały, dobre narzędzia i trochę wytrwałości, a efekt może przerosnąć Wasze najśmielsze oczekiwania.

Tagi użyte w artykule:
Boże Narodzenie Zrób to sam


Kartka z kolorowymi bombkami

Potrzebujemy:
 • biały dość sztywny papier formatu A4
 • kawałki kolorowego papieru w świąteczne wzory
 • kawałek atłasowej tasiemki
 • klej, nożyczki, ołówek
 • Szablony do wycięcia bombek znajdziecie TUTAJ

  creativityprompt.com

  Bardzo prosta kartka

  Materiały i narzędzia:
 • jednokolorowy grubszy papier w formacie A4, który będzie stanowił podstawę kartki
 • wzorzysty papier, z którego będziemy wycinać ozdoby
 • taśma klejąca, dwustronna o grubości 1-2 mm (może być w kostce)
 • gilotyna i ozdobny dziurkacz do papieru lub po prostu nożyk i metalowa linijka
 • do dodatkowej ozdoby - aplikacje, dżety samoprzylepne, nici itp.
 • Drukujemy szablony kartek dostępne, które są dostępne TUTAJ, a potem postępujemy zgodnie z instrukcją filmową

  runswithscraps.blogspot.com

  Kartka z choinką origami

  Na tej świątecznej kartce wykorzystano motyw choinki ułożonej z kilku kawałków wzorzystego papieru. Jest to bardzo proste origami, które będą umiały złożyć nawet młodsze dzieci.
  Do wykonania choinki będziemy potrzebować 4 kwadraty różnej wielkości:
  7,5cm x 7,5cm; 6cm x 6cm; 4,5cm x 4,5cm; 3cm x 3cm
  Do tego kawałek papieru w kolorze brązowym, połówki perełek samoprzylepnych, biało-czerwony sznureczek i wstążkę w odpowiednim kolorze. Tło kartki zróbcie według własnego uznania, nie musi być ono tak skomplikowane. Na białej, sztywnej kartce choinka też będzie się dobrze prezentować.
  Jak zrobić choinkę pokazano na tym filmie. Inne przykłady użycia tego motywu możecie obejrzeć TUTAJ.

  curbly.com

  Proste i ładne

  Głównym atutem tych kartek jest prostota ich wykonania. Wystarczy 5 papierowych pasków o różnej długości przyciętych pod skosem, jeden pasek w jednolitym kolorze i gwiazdka. Jeżeli dobierzecie odpowiedni kolor tła i wzór na papierze to otrzymacie piekną, elegancką kartkę.

  curbly.com

  Kartka z wińcem z kółeczek

  Kolejny przykład prostego pomysłu. Na środku kwadratowej kartki delikatnie rysujemy ołówkiem mniejsze koło wewnątrz większego. Dzięki temu naklejając różnokolorowe kółka zachowamy kształt wieńca. Na koniec doklejamy kokardkę z wąskiej wstążeczki.

  etsy.com

  Guziczkowa choinka

  Wykonanie tej wesołej kartki będzie z pewności dobrą zabawą i dla małych i dla starszych dzieci, a efekt zawsze będzie wspaniały. Z brązowego papieru wycinamy mały prostokąt, który będzie pniem i przyklejamy do kartoniku stanowiącego tło naszej kartki. Z kolorowego papieru wycinamy trójkąt, który będzie naszą choinką i naklejamy tak, żeby troszeczkę zachodził na pień. Na trójkąt naklejamy kolorowe guziczki. W tym projekcie użyto guziczków tej samej wielkości, ale można spróbować z bardziej zróżnicowanymi guzikami.

  marthastewart.com

  Kartka 3D z harmonijkową choinką

  Do zrobienia tej kartki potrzebujemy:
 • kartonik jednokolorowy lub w paski, który będzie podstawą karty
 • kolorowy papier, z którego będzie wykonana choinka, gwiazdka i podstawa
 • klej, nożyczki, ewentualnie ozdobny dziurkacz w kształcie gwiazdki

 • Z kolorowego papieru wycinamy prostokąty o długim jednym boku i składamy je w harmonijki. Przyklejamy je tak aby przylegały do środka karty, wzdłuż zgięcia. na koniec doklejamy gwiazdkę i podstawę.

  madiganmade.com

  Bombkowe kartki

  Do wykonania tych kartek potrzeba nieco doświadczenia, umiejętności manualnych oraz specjalnych narzędzi. Warto się jednak potrudzić bo efekt jest wspaniały. Zobacz co trzeba przygotować i jakie czynności po kolei wykonywać.