Wielkanocna galeria 2013

2013-04-02
redakcja
Przesłane zdjęcia są trochę jak zaproszenie do Waszych domów i wszystkim chcemy podziękować za tę świąteczną gościnę.

Wyniki konkursu

Tagi użyte w artykule:
Galerie konkursowe Wielkanoc

autor: cykoria22
...a tak wyglądały przygotowania i święta wielkanocne w naszym Liliputowie:) Kolorowe pisanki, baranki z masła, poszukiwanie prezentów, śniegowy zajączek, pieczenie mazurków. Było cudnie:)))))))) Jeszcze pachnie kajmakiem:))

autor: JanuszKosior
Tata z synkami tworzą wielką pisankę

autor: marzenka5211
Łucja z tatą malują wielką pisankę

autor: p.sacha
autor: Terka82
Bardzo lubię czas świąteczny... :) Rodzinna atmosfera, wspólne przygotowywanie ozdób, potraw... I nawet jakoś sprzątanie jest przyjemne... :) W tym roku, mimo że moje dzieci są jeszcze małe (4 i 2 latka), to jednak baaaardzo dzielnie mi pomagały... :) Same zrobiły sałatkę...! :) ...i mimo, że czasem można było w niej znaleźć całe jajko czy nie pokrojoną marchewkę to dla nas rodziców i tak była najwspanialsza i najsmaczniejsza....! :) Wspólnie tworzyliśmy świąteczne ozdoby... Pisanki tradycyjne, pisanki malowane (zwierzątka), pisanki ludziki, pisanki z filcu a także kurkę na jajkach zrobioną ze starej rękawiczki... :) A ile radości było podczas zabawy kolorowymi piórkami...! :D Mam nadzieję, że każdy ma takie odczucia i wspomnienia śiwąteczne... :)

autor: duska11
autor: AsienkaPL
autor: anusia12346
autor: AnetaOK
autor: viola88viola
autor: milagros20
Moje własnoręcznie wykonane ozdoby wielkanocne :) W tworzeniu pomagały dzieci :) Powstały u nas pisani cekinowe,z kolorowymi aplikacjami i tasiemkami, powstały również kurczaczki i baranek z filcu oraz koszyk z siatki ogrodniczej :)

autor: anuuula85
autor: kacanka22
autor: AnnaM_33
autor: czarna285
autor: pablo7403
autor: najewe
Amelka zrobiła Wielkanocne ozdoby z niewielką pomocą mamy. Najpierw powstała rodzinka zajączków. Amelka złożyła kartkę papieru na cztery części tak jak wachlarz, następnie narysowała zajączka i ostrożnie wycięła go, tak żeby nie przeciąć łapek, następnie rozłożyła kartkę i powstały cztery zajączki, które później pomalowała.
Później powstał żółciutki kurczaczek. Amelka pomalowała farbką wydmuszkę i górną część łyżki plastikowej, poczekała, aż wszystko wyschnie, przykleiła oczy z koralików i zrobiła z plasteliny dzióbek i nóżki . Aby kurczaczek się nie przewracał posadziła go w nakrętkę od butelki, skrzydełka Amelka zrobiła z bibuły i przykleiła.
Przyszła kolej na pisanki, mniejszą wydmuszkę Amelka okleiła grochem i zielem angielskim, środek na pisance powstał z ryżu, kawy, kaszy i przyprawy. Duże jajko styropianowe Amelka wykonała z szerokiej wstążki zielonej i fioletowej złożonej w trójkąty i ozdobiła cekinami.
Całość umieściła na talerzu rzeżuchy, dołożyła karteczkę z życzeniami i wspaniałe Wielkanocne ozdoby gotowe, pięknie się prezentowały i były główną ozdobą naszego domu na Wielkanoc.


autor: aguuula88
Milenka z przyjacielem króliczkiem

autor: Anna Walczak
autor: Aga Tarczyńska
autor: majusia0
Koszyczek z własnoręcznie zrobionymi przez mamę krokusami z bibuły, oraz wiosenne pisanki w wykonaniu dzieci

autor: kaikae
autor: mikusia895
autor: marcelek6