Harry Potter

Fenomen Harrego Pottera

2015-01-20
informacja prasowa
Siedmioczęściowy cykl książek o przygodach młodego czarodzieja Harry’ego Pottera powszechnie uznaje się za jeden z największych fenomenów naszych czasów. Magiczny świat wymyślony przez brytyjską pisarkę J.K. Rowling zdobył ogromną rzeszę fanów na całym globie.Quizy o Harrym Potterze Krzyżówki o Harrym Potterze

Tagi użyte w artykule:
Harry Potter

Przeniesienie bestsellerowego powieściowego cyklu na duży ekran okazało się strzałem w dziesiątkę. Prawa do ekranizacji czterech pierwszych tomów jeszcze w 1999 roku kupiła wytwórnia Warner Bros. za kwotę miliona funtów, jednocześnie gwarantując autorce wpływ na ostateczny kształt planowanych produkcji.
Tak oto zaczęła powstawać największa przygodowa saga dla dzieci w historii współczesnego kina, która obecnie stanowi prawdziwy diament w portfolio wytwórni. Tłumy rozgorączkowanych fanów przeniosły się spod księgarń na sale kinowe, a ekranizacje zaczęły bić rekordy kasowe na całym świecie.

Saga o Harrym Potterze to jedna z najbardziej popularnych i dochodowych serii filmowych wszech czasów. Światowy box office wszystkich ośmiu części wyniósł w sumie 7 709 873 183 $, a w samej Polsce w kinach zobaczyło je łącznie prawie 15 000 000 widzów!
Tymczasem wciąż dorastają nowe pokolenia fanów, na popularności zyskuje turystyka filmowa związana z „Harrym Potterem”, a na lata 2016, 2018 i 2020 zaplanowano już trzy nowe produkcje osadzone w świecie stworzonym przez J.K. Rowling!