Harry Potter na DVD i Blu-ray™

Filmy o Harrym Potterze na DVD i Blu-ray™

2015-02-03
informacja prasowa
Filmowe opowieści o przygodach Harry’ego Pottera to jeden z największych fenomenów ostatnich lat. Ekranizacje wszystkich 7 części książek autorstwa J. K. Rowling stały się niekwestionowanymi przebojami kasowymi na świecie.

Teraz możemy powrócić do świata magii dzięki wydaniom Blu-ray i DVD.

Filmowa saga z przygodami młodego czarodzieja obejmuje osiem filmów:
  • Harry Potter i Kamień Filozoficzny (2001)
  • Harry Potter i Komnata Tajemnic (2002)
  • Harry Potter i Więzień Azkabanu (2004)
  • Harry Potter i Czara Ognia (2005)
  • Harry Potter i Zakon Feniksa (2007)
  • Harry Potter i Książę Półkrwi (2009)
  • Harry Potter i Insygnia Śmierci część 1 (2010)
  • Harry Potter i Insygnia Śmierci część 2 (2011)
Oferta Galapagos Films zawiera imponująco szeroki wachlarz rozmaitych edycji tej niezwykłej sagi, zatem każdy miłośnik Harry'ego Pottera znajdzie tutaj coś dla siebie.

Tagi użyte w artykule:
Filmy dla dzieci Harry Potter

Edycje na DVD
• Wszystkie filmy w edycji 1-płytowej (wersja kinowa)
• Wszystkie filmy w ekskluzywnej, rozszerzonej edycji 3-płytowej (film + dwie płyty z fascynującymi materiałami dodatkowymi)
Edycje na Blu-ray
• Wszystkie filmy na 1 lub 2 płytach Blu-ray
NA BLU-RAY 3D:
• Harry Potter i Insygnia Śmierci: część 1 3D (na 3 płytach Blu-ray)
• Harry Potter i Insygnia Śmierci część 2 3D (na 3 płytach Blu-ray)
Kolekcjonerskie pakiety 8 filmów:
• Harry Potter, Lata 1-7. Pełna Kolekcja (8 DVD)
• Harry Potter Pełna Kolekcja DVD (16 DVD)
• Harry Potter, Lata 1-7, Kompletna Kolekcja. Edycja Kolekcjonerska (24 DVD)
• Harry Potter Pełna Kolekcja Blu-ray (11 płyt Blu-ray)
Pozostałe pakiety:
• Harry Potter i Insygnia Śmierci części 1 i 2 (4 DVD)
• Harry Potter i Insygnia Śmierci części 1 i 2 (4 Blu-ray)
BOGACTWO EKSKLUZYWNYCH DODATKÓW

W każdej z wyżej wymienionych edycji fani Harry'ego Pottera znajdą fascynujące materiały dodatkowe, dzięki którym będą mogli dłużej cieszyć się przebywaniem w gronie ulubionych bohaterów. Na szczególną uwagę zasługuje znakomita, ośmioczęściowa seria dokumentalna „Tworzenie świata Harry'ego Pottera” dostępna na kolekcjonerskich, rozszerzonych 3-płytowych wydaniach DVD (po jednej odsłonie na każdą część sagi). To pozycja obowiązkowa dla miłośników nastoletniego czarodzieja:

Tworzenie świata Harry’ego Pottera, część 1: Początek magii
Poznaj niezwykłe szczegóły poszukiwania obsady do ról Harry’ego Pottera i jego przyjaciół. Zobacz Daniela Radcliffe’a, Ruperta Grinta i Emmę Watson w nigdy wcześniej niepublikowanych zdjęciach próbnych. Bądź świadkiem wejścia na plan obsady i twórców w historycznym pierwszym dniu zdjęć. Dowiedz się więcej o pracy reżysera Chrisa Columbusa i jego szczegółowych decyzjach podczas przenoszenia świata Harry’ego na ekran. Spójrz wstecz razem z Danielem, Rupertem i Emmą na najbardziej fenomenalną serię minionej dekady w nowych, nigdy wcześniej nie pokazywanych wywiadach.

Tworzenie świata Harry’ego Pottera, część 2: Postacie
Poznaj intrygujące historie i dowiedz się, dlaczego tak wiele brytyjskich gwiazd przyjęło role w tej serii. Zobacz zdjęcia próbne Daniela Radcliffe’a i Evanny Lynch (wybranej do roli Luny spośród 15 000 chętnych!). Dowiedz się z pierwszej ręki, w jaki sposób każdy reżyser wnosił unikalną wartość do serii. Bądź świadkiem zaskakującej przemiany Daniela, Ruperta i Emmy, którzy dojrzewali wraz ze swoimi bohaterami przez dekadę tworzenia tego niespotykanego dzieła filmowego.

Tworzenie świata Harry’ego Pottera, część 3: Stwory
Zobacz nowy, nigdy wcześniej nie pokazywany materiał z Pracowni Potworów, niepublikowane szkice koncepcyjne i wywiady z twórcami, którzy opisują poszukiwania inspiracji do tworzenia potworów, na tyle prawdziwych, aby mogły zachwycić widzów. Udaj się za kulisy razem z Danielem, Rupertem i Emmą, którzy zetknęli się z niesamowitą menażerią, począwszy od wspaniałego Hardodzioba, a skończywszy na wrogich dementorach. Zobacz, jak przenoszono stwory z kart książki na szkice, później na modele, a w końcu na ekran. Odkryj, jak aktorzy zmieniali się z ludzi w szczury i wilkołaki. Bądź świadkiem ewolucji Voldemorta z groteskowej, nieporadnej kreatury w Najmroczniejszą Siłę panującą nad wszystkim.

Tworzenie świata Harry’ego Pottera, część 4: Muzyka i udźwiękowienie
Odkryj po raz pierwszy, jak tematy muzyczne stworzone dla Harry’ego, Hedwigi, Luny i Lorda Voldemorta określiły tożsamość każdego z bohaterów. Dowiedz się, jak eksperci od efektów specjalnych stworzyli odgłos śniegu skrzypiącego pod stopami i świst latającej miotły. Odwiedź studio nagraniowe i zobacz, jak każdy z kompozytorów wniósł do sagi swoją muzyczną wizję. Zanurkuj razem z Danielem podczas ćwiczeń podwodnego dialogu. Poczuj magię muzyki dodanej do sceny, wzmacniającej emocje i prowadzącej historię.

Tworzenie świata Harry’ego Pottera, część 5: Przemiany
Ekscytująca podróż przez 10 lat tworzenia filmów o Harrym Potterze. Wspólnie z reżyserami i odtwórcami głównych ról zobacz, jak historia stworzona przez J.K. Rowling stała się jedną z najwspanialszych filmowych serii wszech czasów.

Tworzenie świata Harry’ego Pottera, część 6: Magiczne efekty
Zobacz, w jaki sposób filmowcom udało się tchnąć życie w świat, w którym mieszkają smoki, ożywają portrety, napoje mają moc transformacji, a czas niekiedy płynie w zupełnie przeciwnym kierunku.

Tworzenie świata Harry’ego Pottera, część 7: Historia
Przez 10 lat scenarzysta Steve Kloves współpracował z pisarką J.K. Rowling, aby przenieść jej magiczne książki na ekran filmowy. Od samego początku Kloves musiał decydować, które wątki zatrzymać, które zmienić, a które wyciąć, aby film pozostał wierny wizji Rowling. Przez długi czas nie miał pojęcia, jaki będzie koniec serii! Poznaj historię zza kulis serii filmów w szczerej, swobodnej rozmowie jej twórców.

Tworzenie świata Harry'ego Pottera, część 8: Dorastanie
W trakcie dziesięciu lat powstawania sagi młode gwiazdy serii o Harrym Potterze spędziły na planie filmowym niemal połowę swojego życia. Nowe i archiwalne wywiady zgromadzone w materiale pt. Dorastanie pokazują, jak aktorzy zmieniali się podczas realizowania sagi, a materiały zza kulis przybliżają ich prywatne losy. Dokumentalną serię kończy wzruszające przemówienie Daniela Radcliffe'a.