petitpoulou.com

Kostiumy - zrób to sam

2013-01-10
LS
Większość dzieci uwielbia przebieranki więc karnawałowe zabawy są niezwykle ekscytujące dla maluchów. Dziewczynki najczęściej chcą zostać księżniczkami lub wróżkami, chłopcy superbohaterami. Coraz rzadziej spotkać można małą pielęgniarkę, strażaka, panterę czy lwa. Warto jednak namawiać dzieci, żeby przebierały się za kogoś lub coś oryginalnego, związanego z zainteresowaniami dziecka, albo za postać symbolizującą to, co ma dla dziecka wartość (np. lew jest dzielny i silny, pantera jest szybka i zwinna). Nie trzeba też przebierać dziecka "od stóp do głów", wystarczą drobne elementy, a resztę niech dopowie dziecięca wyobraźnia.

Tagi użyte w artykule:
Zima Karnawał Zrób to sam

Egipskie mumie

Ciekawy, tani i zabawny kostium mumii faraona. Kostium jest tak prosty, że samodzielnie mogą go wykonać starsze dzieci. Przedszkolakom będzie potrzebna pomoc osoby dorosłej, ale wiele czynności mogą wykonać same.
Potrzebujemy: biały papier toaletowy, kilka arkuszy białego papieru do wydruku, kredki, klej, taśma klejąca, cienka gumka i koszulka z długim rękawem.
Należy wydrukować cztery kartki z elementami maski faraona i ozdobnego kołnierza. Jeżeli drukujecie na cienkim papierze, to możecie poszczególne elementy ponaklejać na karton.
strona 1        strona 2        strona 3        strona 4 
Dalej postępujcie zgodnie z instrukcją.
Pomysł ze strony: www.alphamom.com
twindragonflydesigns.com

Kostium superbohatera


Możesz wybrać, czy chcesz zostać Batmanem, Supermanem, Ironmanem czy Wolverinem. Zrobienie kostiumu nie będzie zbyt trudne jednak jest to projekt do zrealizowania przez osoby dorosłe. Dzieci mogą pomagać przy ozdabianiu i wykańczaniu strojów.
Każdy kostium składa się z maski, narzutki i ochraniaczy na przedramiona. Można je wykonać z filcu lub innego materiału. Jeżeli nie posiadacie maszyny do szycia można użyć pistoletu do klejenia na ciepło.
Potrzebne będą: filc w kolorach odpowiednich do wybranego bohatera, farby lub markery, wąska wstążka, cienka gumka, nożyczki, klej w sztyfcie, pistolet do klejenia na ciepło i ewentualnie maszyna do szycia.
Z filcu wycinamy prostokąt o 35x90xm, składamy na pół wzdłuż dłuższego boku i wycinamy na środku owal ok. 15x10 cm, z tyłu dodatkowo na środku dekoltu robimy pęknięcie na ok. 10 cm, tak, żeby dziecko łatwo przełożyło głowę.
Instrukcja znajduje się TUTAJ
Wzory masek znajdziecie TUTAJ
Instrukcja wykonania ochraniaczy na ręce jest TUTAJ
Pomysł ze strony: twindragonflydesigns.com
twindragonflydesigns.com

Strój jednorożca


Prosty i szybki do wykonania kostium zarówno dla chłopca jak i dziewczynki.
Jego podstawę stanowi zwykła bluza z kapturem.
Potrzebne też będą: kawałki niebieskiego, fioletowego i białego filcu, wstążka, agrafki, plastikowa opaska do włosów, pistolet do klejenia na gorąco. Do uformowania rogu można użyć styropianowych kul w dwóch rozmiarach lub małego stożka.
Instrukcja ze zdjęciami znajduje się TUTAJ

Pomysł ze strony: twindragonflydesigns.com
purejoyeventsblog.com

Różowa sowa

Jeszce jeden pomysł na kostium, w którym wykorzystana jest bluza z kapturem. Jeżeli kolor różowy zastąpimy szarym lub brązowym będzie to propozycja stroju karnawałowego także dla chłopca.
Potrzebne są: różowa bluza, filc w kolorze kremowym i różowym, klej, różowe nici, biały karton, drukarka, czarna prosta maska lub czarny karton do wycięcia maski, gumka.
Wydrukuj SZABLONY
Wytnij i postępuj zgodnie z instrukcją, która znajduje się TUTAJ
Pomysł ze strony: purejoyevents.webs.com
thetraintocrazy.com

Jak zostać smokiem?


Nie zawsze musimy przebierać się "od stóp do głów", czasem wystarczy jeden element i już można czuć się jak wymarzona postać. Dla chłopców z pewnością może to być dinozaur lub smok, którego ważnym atrybutem jest długi, kolczasty ogon.
Potrzebujemy: materiał w dwóch intensywnych, kontrastowych kolorach, wypełnienie (wata poliestrowa), rzepy i maszyna do szycia.

Instrukcja zanjduje się TUTAJ. Jest w języku angielskim, ale dzięki dobrym zdjęciom bez problemu można zrozumieć o co chodzi. Kłopotliwe może być tylko przeliczanie cali, bo w nich podane są wszystkie wymiary, na centymetry. Pamiętajcie, zawsze mnożymy cale x 2,5 i wychodzi nam wymiar w centymetrach.

Pomysł ze strony: www.thetraintocrazy.com