Konkurs Mikołajkowy 2013 - galeria

2013-12-19
Prace przesłane na konkurs plastyczny "Portret Mikołaja" dla dzieci w wieku przedszkolnym.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kamilek lat 4

Mama Kamilka napisała: Ten portret postał poprzez pomalowanie rączki na kolor biały ( malował braciszek Kamilka Piotruś) ,następnie odbito rączkę na zielonym kartonie.Synek klejem magikiem przykleił oczka,nosek i buzie Mikołajowi.Broda powstała z waty :)Gwiazdki wyciął dziurkaczem ozdobnym.
Adrian, lat 5


Praca została wykonana z plasteliny.
Marta, lat 5

Mama napisała: Mikołaja tak sobie wyobraża Marta, która bardzo lubi wszelkie prace plastyczne, więc praca powstawała z przyjemnością ;)
Amelka, 5,5 roku

Mama napisała: Do wykonania Mikołaja córeczka użyła farb oraz waty. Amelia uwielbia malować, dlatego od 2 lat chodzi na zajęcia plastyczne.
Andrzejek, lat 5

Tata Andrzej napisał: Mikołaja namalował i pokolorował Andrzejek, który ma 5 lat i chodzi do przedszkola- grupa Motyle ;-) Synek interesuje się oczywiście autami. Uwielbia z tatą grać w piłkę i oglądać mecze piłkarskie.
Danusia, 5,5 roku
Martyna, lat 6

Martyna bardzo lubi malować.
Szkicować a potem kredkami kolorować.
Tak właśnie Mikołaja rysowała.
W ten sposób ta piękna praca powstała.
Być może swój talent będzie rozwijała.
A w przyszłości na ASP studiowała.
Iza 5 lat i Wiktoria 3,5 roku

Nasze mikołaje zostały wykonane z wydzieranek dziewczynki koniecznie chciały je wyciąć z kartek.
Dodatkowo dorobiliśmy choinkę aby Mikołaje miały gdzie zostawić prezenty.
Małgorzata, lat 7

Co prawda Małgosia ma już 7 lat, a konkurs jest dla młodszych dzieci, jednak jej praca jest tak ładna, że postanowiliśmy się nią pochwalić.
Majka, 5,5 roku

Mama napisała: Majka bardzo lubi rysować, malować i robić różne ciekawe plastyczne prace :) Portret Mikołaja zrobiła wydzieranką z wycinanek, lubi tą technikę, choć jest pracochłonna ale zawsze rozłoży sobie pracę na kilka razy wtedy jej się nie znudzi :) Portret robiła sama bardzo zresztą się starała pilnować linii itp Razem z córeczka uwielbiamy sporty wszelakie , zimą oczywiście sanki , uwielbiamy czytać książki i bawić się w teatrzyk, do którego sama robię córci i synkowi akcesoria :)
Małgosia, lat 3

Mama napisała: Małgosia zrobiła 2 prace. Jednego mikołaja namalowała kredą na tablicy i przykleiła mu brodę z waty, a drugiego mikołaja namalowała razem z bałwankiem i choinką. Na drugim obrazku mikołaj ma głowę zrobioną z wacika (na głowi Małgosia namalowała mu garnek, bo powiedziała, że czapki jeszcze nie umie malować) a bałwanek jest cały z wacików. Śnieg Małgosia zrobiła pastą do zębów. Gdy obrazek wysechł namalowała mazakiem śnieżynki.
Ewelinka, lat 5

Tata napisał: Ewelinka uwielbia bawić się wycinanki. Wycina z papieru kolorowego nożyczkami ale także dziurkaczami z różnymi wzorami. Wychodzą z tego super rysunki a ona świetnie się przy tym bawi.
Kasia, lat 4

Mama napisała: Kasia uwielbia brać udział w konkursach plastycznych. Oczywiście z moją pomocą, razem przeglądamy strony internetowe i gdy znajdziemy fajny konkursik Kasia chętnie wykonuje zadanie konkursowe. Gdy tylko powiedziałam jej o Waszym konkursie i o tym , ze do wygrania jest płyta z kucykami pony bardzo się ucieszyła. Powiedziała, że zrobi Najpiękniejszego Mikołaja na świecie. Dla mnie jest najpiękniejszy bo zrobiony przez Kasię z wielkim zapałem starannością i uśmiechem na twarzy.
Marika, lat 3

Mama napisała: Marika bardzo lubi bawić się laleczkami. Przebiera je w różne stroje, myje, czesze, karmi i kładzie spać do łóżeczka. Marika z radością namalowała Mikołaja, nie może się już doczekać kiedy przyniesie jej nową laleczkę.
Paulinka, lat 5

Mama napisała: Paulinka bardzo lubi malować kredkami i farbami. Lubi też tańczyć i grać na komputerze w gry. Paulinka to taka mała strojnisia uwielbia gdy bawimy się w sesję zdjęciową. Ona się przebiera a ja robię jej zdjęcia.
Malwina, 6 lat i Julia 3,5 roku

1. Mikołaj, który wchodzi przez komin, aby zostawić prezenty. Ma okulary, aby trafić w otwór komina. Komin zrobiony jest z plecionych żółtych i brązowych pasków z bloku rysunkowego. Autor: Malwina
2. Mikołaj malowany czerwoną farbką plakatową i pastą do zębów, głównie rączkami i paluszkami, z workiem, wśród śniegu idzie, przynieść prezenty wszystkim dzieciom. Autor: Julia
Julia, lat 4

Mama napisała: Autorem pracy jest debiutujący przedszkolak o imieniu Julia,która 7.12.skończyła 4 latka :) Julia bardzo lubi malować, rysować, więc jeśli chodzi o pracę, to miała 100 pomysłów na jej wykonanie. Uwielbia Mikołaja, bo uważa,że jest bardzo dobry i kochany, a to dlatego bo On kocha wszystkie dzieci na całym świecie.
Maja, 4,5 roku


Mikołaj namalowany farbami przez wielką fankę koników Pony.
Łukasz, lat 5


Łukasz swoją pracę po części pomalował kredkami i trochę wylepił kolorowym papierem.
Piotrek, lat 6

Tata napisał: Portret Mikołaja zrobił mój 6 letni syn Piotrek. Ponieważ nie mógł się zdecydować na jedną połączył ze sobą kilka technik: czapka i prezent z kulek z bibuły, broda z waty, buzia z plasteliny a tło pomalowane kredką.
Igorek, lat 5

Mama napisała: Mikołaj jest zrobiony z rolki po papierze toaletowym, kawałków czerwonej bibuły i waty. Przyklejając brodę Igorek stwierdził, że to jest Mikołaj tylko dla polskich dzieci bo jest ubrany w kolory, takie jakie ma nasza flaga narodowa. Następnie wymyślił teorię, że Mikołaj przynosi paczki w kolejności wielkości krajów na świecie. Np. najpierw dostają prezenty dzieci z Rosji, potem z Chin itd, aż do najmniejszego kraju. Na koniec stwierdził zadowolony: "Dobrze, że mieszkamy w Polsce, bo mali Czesi muszą dłużej od nas czekać na prezenty!!!"
Pawełek, lat 4

Mama napisała: Pawełek jest straszną gadułą, buzia mu się nie zamyka. Z wielką chęcią zabrał się do malowania farbkami. Podczas robienia sałatki słyszałam z kuchni taki monolog: "Zacznę od czapki, dużej czapki, potem głowa, potem oczy, zrobię mu takie ładne rzęski jakie ma mamusia. Dziwne, że ładne rzęsy tylko ma mama, tata nie ma takich czarnych. Noooos, buzia, jejku, nic mi się więcej nie zmieści. Nie szkodzi, głowa wystarczy, przecież głowa jest najważniejsza, w niej są pomysły..... ja na przykład mam dużo pomysłów, to mam dużą głowę, a Beatka (młodsza siostra) chyba nie ma pomysłów, więc ma małą głowę. Ciekawe czy Beatka już myśli. Mamoooooo, czy Beatka już myśli??????"
I tak bez ustanku :):):)
Zuzanna, lat 3,5

Mama napisała: Zuzia lubi rysować i lubi Mikołaja więc zadanie konkursowe było dla niej czystą przyjemnością.
Łucja lat 5


Mama Łucji napisała: Praca została narysowany flamastrami. Warto zwrócić uwagę na piękne i długie rzęsy Mikołaja, a do tego jest on nowoczesny bo prezenty rozwozi na nartach.
Jakub, lat 3
Oto krótka historia:
Pewnego grudniowego dnia postanowiłem Mikołaja Świętego namalować,
Synek powiedział: „Tata, tata ja też chcę rysować!”
Dałem kartkę, kredki kolorowe,
Synek zaczął rysować buźkę, oczka i rączki mikołajowe.
W pewnym momencie krzyknął: „Tata, tata skończone!”,
A ja ujrzałem Mikołaja który był jak żółty cukierek co ma czapkę i butki czerwone :)
Adelka, lat 6
Dariusz lat 6