Seria książek o Zośce

2013-02-20
materiały prasowe
W lutym 2013 roku, na rynku polskim zadebiutowała “Zośka Wspaniała” - pierwsza część niezwykłej serii dla dziewczynek wykreowanej przez znaną nowojorską autorkę, Larę Bergen.
Dziewięcioletnia Zośka jest dziewczynką niebywale energiczną, odważną i pomysłową. Gdy podczas godziny bibliotecznej postanawia przyjąć przydomek “Wspaniała”, z prawdziwą determinacją zabiera się do udowadniania światu, że zasługuje na jego nieograniczony podziw i uwielbienie. I w końcu, chociaż w niespodziewany sposób, osiąga sukces!

Wykreowana przez Larę Bergen postać jest urocza w swojej pyszałkowatości i pragnieniu bycia wyjątkową. Odwagą i przebojowością wyraźnie wybija się na tle innych bohaterek książek dla dziewcząt. Ze swadą gra w gumę, zadaje dziennikarskie pytania, skacze ze schodów i próbuje pobić rekord na ilość frytek w ustach! Zosia... jest po prostu wspaniała.

Tagi użyte w artykule:
Książki dla dzieci

ZOŚKA WSPANIAŁA
Zosia uważa, że jej życie jest nudne. Przeciętne. Takie sobie. Nie jest najstarsza ani najmłodsza, najwyższa ani najniższa. Nie jest nawet jedyną Zosią w swojej trzeciej klasie. Mimo to wie, że jest wyjątkowa. I chcąc to wszystkim pokazać, dodaje sobie drugie imię: Wspaniała.
Używanie tego imienia nie będzie jednak łatwe, zwłaszcza że superdenerwujący kolega ze szkoły ma coś do powiedzenia na ten temat. Czy Zosia dowiedzie swojej wspaniałości i udowodni wszystkim, że się mylą?

ZOŚKA BOHATERKA
Kiedy mała Ela wybiegła na ulicę prosto pod samochód, Zosia zachowała się jak prawdziwa bohaterka. Była pewna, że od teraz wszyscy będą patrzeć na nią z podziwem! Okazuje się jednak, że bycie bohaterem może być trudniejsze, niż się wydawało. A wszystko dlatego, że przewidziane jest w nim ratowanie innych, ale nie ma miejsca na kłopoty trzecioklasistki! Co zatem zrobi Zosia, aby nie dopuścić przy najbliższej okazji do… mało bohaterskiej wpadki.
O AUTORCE
Lara Bergen to znana nowojorska pisarka książek dla dzieci. Urodziła się w Fort Belvoir w stanie Virginia, a dorastała nieopodal Waszyngtonu. Jej ojciec był wojskowym, dlatego młoda Lara często przeprowadzała się z całą rodziną. Lara od zawsze uwielbiała czytać, a jej ulubione książki opowiadały o małych dziewczynkach, z którymi pisarka mogła się identyfikować. Obecnie Lara mieszka w Nowym Jorku z mężem, trzynastoletnim synem i dziesięcioletnią córką. Jest autorką ponad stu książek dla dzieci, w tym znakomitej serii “Zośka” wprowadzanej na polski rynek przez wydawnictwo Hachette Polska.