filmy dla dzieci

Scooby Doo! Upiór w operze. DVD

2013-10-18
materiały promocyjne
Zupełnie nowy film pełnometrażowy! Amerykańska premiera odbyła się w sierpniu 2013 roku, a już 8 listopada film ten zadebiutuje na DVD w ofercie Galapagos Films!

Dołącz do Scooby-Doo, Kudłatego i Brygady Detektywów, którzy tym razem zabiorą nas do Chicago. Czekają Cię wycieczki po muzeach, konkurs talentów i degustacja niezmierzonych ilości pizzy! Bohaterowie biorą udział w słynnym konkursie telewizyjnym „Talent Star”, gdzie do ścisłego finału z wielkimi szansami na wygraną, zakwalifikowali się Fred i Daphne!

Nie można pominąć obecności innego „wspaniałego” duetu – Scooby i Kudłatego, którzy podejmują tajne (nie zawsze skuteczne) działania, aby także dostać się do programu i wygrać konkurs talentów... Konkurencja jest jednak przerażająca - mściwy Upiór , który rzucił klątwę na program i nie pozwoli, aby konkurs zakłócał jego spokój w 100-letniej operze! Strzeżcie się...

Scooby-Doo! Upiór w Operze oprócz mrocznej walki brygady z Upiorem przedstawia także wątek romantyczny między Fredem a Daphne. Daphne, po raz pierwszy otwarcie wyznaje, że jest zakochana we Fredzie, co jak się okazało nie było żadnym zaskoczeniem dla pozostałych członków Brygady.

Film wykorzystuje wątki z programu “Mam talent” (w oryginale America's Got Talent) i innych konkursów talen tów oraz powieści Gastona Lerouxa z 1911 pt. Upiór w operze (The Phantom of the Opera) a także jej muzycznych adaptacji. Zauważalne nawiązania do Upiora w operze to między innymi scena, w której fantom terroryzuje siedzibę opery. Inne nawiązanie to motyw związany z Christine, uczestniczką programu Mam Talent, którą fantom typuje na zwyciężczynię - w oryginale rolę tę odgrywa Prima Donna.

Czas trwania: 75 min.
Wersja językowa: polski dubbing
Dodatki: bonusowe kreskówki "Nigdy nie małpuj Małpoluda" i "Nie igraj z upiorem."
Premiera DVD: 08.11.2013

Tagi użyte w artykule:
Halloween Filmy dla dzieci